Najlepsze z natury
Nowości z IREKS-u:
z całego świata na bieżąco
Ireks
Polski> AKTUALNOŚCI> Specjalność 2019: Brot – Kunst – Raum

Specjalność 2019: Brot – Kunst – Raum / Sztuka wypieku

Nasz kalendarz na rok 2019 ukazuje istotę działań firmy IREKS, a więc pasję i kompetencję w rzemiośle piekarniczym, z nieco innej perspektywy! Tym razem ukazujemy naszego głównego bohatera – chleb – w szczególnej scenerii, a mianowicie jako pieczywo dekoracyjne o niezwykłym kształcie wykonane przez piekarza rzemieślnika.

 

Od pamiętnych czasów chleby dekoracyjne określane są mianem kwintesencji rzemieślniczych zdolności oraz kreatywności. IREKS łączy tę szczególną tradycję z nowoczesnymi formami i technikami wypieku, które nadają pieczywu dekoracyjnemu nowego blasku. Bazą wypieków są różnorodne produkty IREKS-u, które odznaczają się najwyższą jakością a jednocześnie są najbardziej odpowiednie do wytwarzania tego typu pieczywa.

W kalendarzu „Brot – Kunst – Raum” / „Sztuka wypieku” akcentujemy nie tylko wyjątkowość i estetykę pieczywa dekoracyjnego, ale również ukazujemy je jako dzieło sztuki, będące eksponatem wystawy. Współgranie z przestrzenią – zarówno dosłownie, jak i w przenośni – sprawia, że ukazane motywy wzbudzają jeszcze większe zainteresowanie.

Jak wszystkie dzieła sztuki nasze chleby opatrzone zostały niezwykłymi tytułami, podkreślającymi ukazane motywy. Pod hasłem „MIŁOŚĆ” ukazaliśmy chleb w morzu kwiatów, tytuł „ZDUMIENIE” obrazuje zaskakujący motyw głowy byka na tle stodoły.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu dwanaście niezwykłych motywów i życzymy wielu ciekawych pomysłów przy tworzeniu własnych dzieł sztuki!