Najlepsze z natury
Witamy
w świecie IREKS-u
Ireks
Polski> O NAS> Historia> Kamienie milowe

Kamienie milowe w historii firmy

1856

Mistrz piekarski i piwowar Johann Peter Ruckdeschel rozpoczyna po powrocie z Ameryki budowę własnej fabryki słodu i piwa.

1900

Jego syn Johann Andreas Ruckdeschel tworzy podstawy dla rozwoju sektora składników piekarniczych, "Milliosa Ruckdeschela" jest kamieniem milowym w piekarnictwie. Pierwszy diastatyczy dodatek piekarniczy w proszku oparty na bazie słodu stanie się wkrótce niezbędny w piekarniach w kraju i za granicą.

1927

Wydano magazyn dla klientów „Mały podręcznik piekarski" („Des Bäckers kleiner Ratgeber") w nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy, który jest dla piekarzy źródłem informacji o technologii i recepturach.

1930

Prowadzenie ciasta zostało zrewolucjonizowane wprowadzeniem kwasu FERTIGSAUER. Zamiast, jak do tej pory 24-godzinego garowania ciasta, FERTIGSAUER ogranicza ten proces do dwóch godzin.

1971

Nowy asortyment otwiera nowe możliwości: na rynek zostaje wprowadzona nowa linia ciast słodkich pod szyldem MELLA. Produkty z tej linii są sprzedawane przez IREKS do dzisiaj z dużym sukcesem. Kilka lat później na rynek trafia pierwsza mieszanka wypiekowa SOJA-MIX.

1990

Rynki zagraniczne i międzynarodowe filie stają się coraz istotniejsze. Grupa IREKS działa dzisiaj w ponad 90 krajach, zachowując przy tym tradycje rodzinnej firmy.

1998

W Kulmbach, w głównej siedzibie, zostaje uruchomiona nowa fabryka środków wypiekowych: zamknięty, w pełni zautomatyzowany system mieszania kontenerowego o najwyższych standardach w celu produkowania wyrobów doskonałej jakości.

Powstanie OOO IREKS w Moskwie stworzyło podstawy do rozbudowy naszej działalności na terenie Rosji.

2002

IREKS zwiększa swoją aktywność na terenie Ameryki Południowej.

2004

IREKS kupuje firmę Dreidoppel, poszerzając swój asortyment o aromaty, bazowe składniki do produkcji lodów oraz dekoracje cukiernicze.

2011

Wraz z nabyciem grupy TRIER zwiększa się pozycja IREKS-u na rynku rosyjskim.

Obecność firmy IREKS na światowych rynkach zostaje wzmocniona poprzez założenie chińskiej firmy-córki IREKS (SHANGHAI) FOOD Co., Ltd.

2016

IREKS NORTH AMERICA Ltd. rozpoczyna swoją aktywność na rynku północnoamerykańskim jako firma o europejskich korzeniach.

Dzisiaj

Także ponad 160 lat po założeniu firmy, IREKS postrzega siebie jako globalną rodzinną firmę, której unikalna kultura organizacyjna zapewnia to, co gwarantujemy naszym klientom:

Najlepsze z natury.